Kamery i zegarki do szpiegowania i nie tylko – dowiedz się co nieco na ich temat

Z reguły szpiegowanie kojarzymy z serialami akcji, na czele z niepokonanym Jamesem Bondem. Agent królowej brytyjskiej nieraz był uzbrojony po pachy w masę gadżetów. Rzecz jasna wszystkie z nich określane były mianem „szpiegowskich”.

Dzisiaj ciągle wielu z nas kojarzy kamerki i zegarki szpiegowskie z pracą agenta w kontrwywiadzie i podsłuchem, wspomniane wyposażenia są poza tym wykorzystywane nie tylko w „wojnach” agentów. Choć szpiegowanie kojarzone jest wyłącznie z walką państw. Natomiast zastosowanie, jakiemu poddawana jest dziś np. kamera szpiegowska, to w większości przypadków śledztwa detektywistyczne. Jej funkcje są bardzo podobne do tych w kamerach monitorujących np. markety i ich zaplecza przez całą dobę. W odróżnieniu od monitoringu małych i dużych hal, kamerka szpiegowska jest drobniutka, a poza tym ukrywa się ją tak by nie rzucała się w ogóle w oczy. Jej docelowym zadaniem jest nagrywane podejrzanych spotkań osób trzecich. Służy także do zbierania mocnych dowodów w śledztwach interwencyjnych i jako podsłuch.

Jeśli masz chęć zgłębić uzupełniające informacje na przedstawiany tutaj wątek, to zobacz to ważne opracowanie (https://magicplay.pl/) – ono też jest warte uwagi.

Krótko mówiąc: służy do tego by nieczyste zagrywki wychodziły na światło dzienne.

Aktualnie warunki technologiczne gwarantują obraz rejestracji na poziomie jakości HD. Jeśli obiektyw zacznie kręcić pożądaną „sytuację” i kamera rozpocznie pracę, to niemal na sto procent nic nie umknie jej uwadze, zarówno pod kątem obrazu, filmu jak i głosu. To również zasługa równie małych kart micro SD, które dają możliwość ciągłego nagrywania przez wiele godzin w najwyższej jakości. Kamery szpiegowskie posiadają maleńkie obiektywy, o średnicy tylko milimetra. Cały mechanizm oscyluje w granicach centymetra i zamontowany jest na niepozornym sznurku.

Podobną funkcję śledzenia pełni zegarek szpiegowski, który również ma niewidzialną dla ludzkiego oka matrycę kamery. Jest do tego jeszcze bardziej niepozorny od kamery szpiegowskiej, gdyż nosi się go jako gadżet przeznaczony do codziennych czynności.

Prezentowany materiał omawia naprawdę ciekawe kwestie, ale zobacz poza tym tamto opracowanie (http://www.irescue.pl/iphone-6s-plus-naprawa-cennik/) – z pewnością będziesz zdania, że są wartościowe.

Zegarek szpiegowski w swoim wyglądzie w zasadzie nie odróżnia się od zwykłego zegarka. Dla względnej ochrony zamontowanej weń kamery, dyktafonu czy aparatu robiącego zdjęcia w jakości HD (!) stosuje się różne zabezpieczenia wykonane zwykle ze stali szlachetnej.
Autor