jaka jest odpowiednia wilgotność domu

nagrzewnice elektryczne

Źródło: www.klimatop.pl

Przeciętna {wilgotność powietrza mieści się między 45% a 55%. Przekroczenie tej normy prowadzi nie tylko do pleśni i grzybów na ścianach, ale jednocześnie do groźnych chorób. Gdy pewnego dnia zobaczymy że przy oknie, za szafą lub w łazience widoczny jest podejrzany nalot, mamy pewność, że teraz trzeba sprawdzić wilgoć w mieszkaniu. Mógłby przydać się także klimatyzator przenośny.

Przyczyny podwyższonej wilgotnościDla niektórych może być to zaskakujące, ale poziom wilgoci w mieszkaniu podnosi się przez typowe domowe czynności, takie jak gotowanie, prasowanie lub oczywiście prysznic i kąpiel. Kiedy włączymy do tego kiepską {wentylację w pomieszczeniach, to jesteśmy zmuszeni sięgnąć po dodatkową pomoc. Aby pozbyć się grzybów ze ścian, koniecznie musimy osuszyć mieszkanie.

nagrzewnice gazowe

Źródło: www.klimatop.pl

Jak walczyć z wilgotnym powietrzem?Jeśli zareagujemy w odpowiednim momencie, zauważyliśmy problem i pasożyty nie rozprzestrzeniły się i nie zdążyły wejść w strukturę ściany, jest szansa, że wystarczy uzbroić się w specjalistyczne osuszacze powietrza, umożliwiające nam zlikwidować wilgotności do odpowiedniego poziomu. Do tego celu mogą posłużyć nam również nagrzewnice powietrza. Naturalnie wyjątkowo niezbędne w warunkach domowych są nagrzewnice nagrzewnice powietrza elektryczne, które nie są tak trudne jak {gazowe i pozwalają się dowolnie przestawiać.

Osuszanie nie wystarczyGdy już zamkniemy kwestię grzybów obowiązkowo dopilnujmy, aby wilgotność trzymała się teraz na wymaganym poziomie. By nie przesuszyć mieszkania dobrze jest – szczególnie we wzmożonym {sezonie grzewczym – uruchomić nawilżacze powietrza. Mogą mieć często kształt ceramicznych naczyń montowanych na grzejnikach.

Źródło: Uni-lux.pl