Jak wybrać sprzęt komputerowy dla firmy???

W XXI wieku podstawą funkcjonowania każdej firmy jest zaplecze technologiczne, którego jedną z głównych części stanowi jak najmniej ograniczona możliwość użytkowania łącza internetowego. Aby było to stosunkowo tanie przy maksymalnej wydajności korzysta się z tak zwanych „switch’ów”. Ważny jest też wybór odpowiedniego serwera. Więcej na ten temat przeczytają Państwo w poniższym tekście.

Switch – czym jest i do czego służy???

Thomas-it

Źródło: www.thomas-it.pl

Switch to tak zwany przełącznik. Jest to urządzeniełączące oddzielne sieci LAN oraz zapewniające filtrowanie pakietów pomiędzy nimi. Switch LAN posiada pewną ilość portów, spośród których każdy współpracuje z siecią Ethernet. Choć połączenie kablowe jest podobne do tego przy koncentratorach, to przełączniki są lepsze o tyle, iż zwiększają wydajność całej sieci (rozszerzają maksymalną pojemność sieci transmisji danych).

Niniejszy tekst wydaje się nieprawdopodobnie wciągający? Jeśli tak, to zobacz też inne polecane telewizja cyfrowa wrocław treści, gdyż wydają się być tak samo ciekawe oraz wciągną Cię zupełnie.

Praktycznie rysuje się to tak, że przykładowo, każdy koncentrator 10 Mb/s udostępni całe pasmo transmisyjne 10 Mb/s wszystkim podłączonym urządzeniom. Właściwy przełącznik udostępni takie pasmo każdemu z podłączonych urządzeń z osobna, co odczuwalnie zwiększy wydajność (każdy otrzyma swoje 10 Mb/s). Dalsze zwiększenie wydajności można uzyskać poprzez wprowadzenie przełączników pozwalających na obsługę połączeń dwukierunkowych.

Usługi serweroweKażdy kto postanawia wydzierżawić lub zakupić maszynę serwerową, na pewno chce zainstalować na niej określone usługi. Najwłaściwszym rozwiązaniem są serwery dedykowane, które dają możliwość „postawienia” każdego systemu operacyjnego. Najczęściej oczywiście wybierany jest Linux, z którym klient łączy się za pomocą protokołu SSH. Naturalnie można też zainstalować Windowsa i użytkować go za pomocą pulpitu zdalnego. Serwery dedykowane służą najczęściej firmom na własne potrzeby bądź też świadczenia innym określonych usług, takich jak poczta elektroniczna, Sewer stron WWW, aplikacje internetowe. Dobrze jest pamiętać o tym, żeby serwer miał stałego administratora, który , poza instalacją i skonfigurowaniem usług, zajmie się też ich przeglądem pod kątem działania, bezpieczeństwem danych jak również ich kopią zapasową. Oczywiście mamy możliwość wykupić specjalne formy backupu u usługodawcy, który zadba o to, żebyśmy nie stracili danych, nawet nawet przy fizycznym uszkodzeniu dysków twardych. Warto zainwestować w taką usługę, gdyż nasze dane są bezcenne – zwłaszcza kiedy posiadamy jakiś serwis internetowy z bazą klientów, tym bardziej, iż nie jest to duży koszt (ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu PLN).

Gdzie i co najlepiej kupić?sprzęt komputerowy dla firm (i nie tylko) najkorzystniej kupować przez Internet (daje nam to możliwość zaoszczędzenia czasu i pieniędzy). Decydując się na zastosowanie switch’a trzeba również dokonać wyboru pomiędzy różnymi- tańszymi albo droższymi- opcjami. Optymalną ofertę proponuje nam firma hp. Znajdziemy tam świetnej jakości urządzenia, w zróżnicowanych cenach (bez problemu znajdziemy coś na swoje możliwości). Proponowane przełączniki to między innymi: J9019B, J9280A oraz J9561A.

Źródło: Thomas-it