Jak walczyć z wilgotnością w mieszkaniu

Zbyt spora wilgotność w lokalach mieszkalnych niedobrze działa na człowieka, zwierzęta oraz rośliny. Oprócz tego w magazynach i halach produkcyjnych może wyrządzić znaczne straty, których likwidacja nie należy do najbanalniejszych i jest dość kosztowne.

logo klimatyzacja

Autor: vetaturfumare
Źródło: http://www.flickr.com
Przyczyn zbytnio znacznej wilgotności jest wiele między innymi niedziałająca wentylacja, zalanie w skutek powodzi bądź awarii a też zbytnio szczelne okna. Wilgoci można się wyzbyć wietrząc regularnie pomieszczenia potem ogrzewając je i znowu wietrząc aczkolwiek jest to proces długotrwały i nie zawsze daje spodziewane rezultaty. Wilgotność będąca nazbyt długo w pomieszczeniach powoduje powstanie grzybów, pleśni. Oprócz tego jej rezultatem może być słabe samopoczucie a też groźne choroby.

Żeby do tego nie dopuścić powinno się zainwestować w osuszacz basenowy opinie. Dzięki niemu zlikwidujemy niepotrzebny nadmiar wilgoci jak również roztoczy. Prócz pomieszczeń mieszkalnych doskonale sprawdzą się one także w piwnicach, halach basenowych albo produkcyjnych. Przy jego użyciu zaoszczędzimy sporo czasu na osuszanie a także gotówki.

zjazd producentów klimatyzatorów

Autor: daniel.stark
Źródło: http://www.flickr.com
Osuszacze i ich rodzaje

Pierwszym typem osuszacza jest osuszacz domowy ceny. Najlepiej sprawuje się on w wysokiej temperaturze i przy znacznej wilgotności. Zasysa on powietrze, które najsampierw jest skraplane w parowniku a następnie odprowadzane do specjalnego zbiorniczka. W części określanej, jako skraplacz powietrze jest ogrzewane i znowu wydmuchiwane na zewnątrz. Drugim typem jest osuszacze basenowe ceny. Tutaj wilgoć z powietrza przenika przez tak określany rotor tutaj jest absorbowana i skraplane. Później dociera do specjalnego zbiorniczka. Jest on mniej produktywny od pierwszego osuszacza, jednakże jego praca nie jest uzależniona od temperatury i wilgotności otoczenia.