Jak duży wpływ na podaż ma dzisiaj reklama zewnętrzna?

Od wieków reklama jest głównym środkiem poruszającym rynek. To dzięki niej dużej ilości producentów zdobyło światowy rozgłos. Z początku puszczane w radioodbiorniku czy tv stały się nie wystarczające, stąd też zainicjowano, by lokować je na zewnątrz. Co za tym idzie, konieczne były do tego tablice reklamowe, które mogą być lokalizowane na ścianach bloków mieszkalnych ewentualnie standardowo stawiane w ziemi.

W branży reklamowej w większości przedsiębiorstwa zajmujące się tym, oferują przygotowany już bilbord wraz z jej zamontowaniem. A bilbord to nic innego jak po prostu reklama zewnętrzna. Na każdym kroku, gdzie nie pójdziemy nasze oko patrzą na owe bilbordy. Są one bardzo kultowe z przyczyn ogromnego zasięgu i skuteczności.

Reklama zewnętrzna są to nie tylko owe bilbordy. To również reklamy na pojazdach komunikacji miejskiej, afisz na słupach ogłoszeniowych, wiatach autobusowych jak nawet przyklejona na prywatne samochody – warto się dowiedzieć. Typowa reklama zdobyła na popularności przede wszystkim z przyczyny na dużo niższe opłaty jej emitowania. Reklamy w telewizji albo radioodbiornikach są kosztowne i sekunda ich emisji to suma od kilkuset złotych dochodzi nawet do kilku tysięcy złotych , zależy o której godzinie reklama (kliknij, zobacz, sprawdź) jest

Reklama outdoor

Autor: Roberto Nieves
Źródło: http://www.flickr.com

puszczana.

Przy reklamie zewnętrznej posiadamy regularną opłatę a także jest ona w większości wypadków przyjmowana za miesiąc. Jednak tutaj koszty emisji reklamy są kilkukrotnie mniejsze niż w sytuacji reklam telewizyjnych. W takim razie widzimy reklama zewnętrzna ma wyjątkowo dużo korzyści. W dzisiejszych czasach spora część ludzi odmawia sobie oglądania telewizji oraz słuchania radia (reklama zewnętrzna). Zastępują to dobrą publikacją czy kolorowym pismem. Jest to wywołane rozwojem intensywności życia. Naturalnie po całym dniu spędzonym w pracy nie mamy ochoty na telewizję.

Taka skłonność ma wpływ na redukcję efektywności reklamy jeśli chodzi o media. Dlatego specjaliści od reklamy zainaugurowali w większym stopniu stosować reklamę zewnętrzną, jakiej normalny człowiek nie da rady ominąć. Zauważyć innymi słowy zapoznać się z nią, a właśnie o to chodzi. Widoczność owej reklamy staje się bardzo duża, gdyż niedamy rady jej ominąć, czy to jadąc komunikacją miejską czy przechadzając się ulicami miasta.