Hyt

Radiotelefony, określane popularnie jako krótkofalówki, są niezwykle charakterystycznymi urządzeniami. Ich podstawową rolą jest umożliwianie porozumiewania się na odległość. Obecnie w jakimś stopniu przyrządy te zostały zastąpione przez popularne komórki, jednak również w odniesieniu do nich krótkofalówki posiadają wiele zalet. Ich używanie kojarzone jest nierzadko z okresem wojen światowych.

Faktycznie w czasie trwania działań wojennych radiotelefony wykorzystywane były jako najważniejszy środek do komunikowania się na odległość. Na tym również w części polega ich przewaga nad współczesnymi telefonami komórkowymi. Funkcjonowanie popularnych komórek zależy od obecności i funkcjonowania odpowiednich urządzeń nadających sygnał. Reguła działania krótkofalówek jest całkowicie odmienna, przez co mogą one funkcjonować bez pomocy urządzeń dodatkowych.

Krótkofalówki w rozrywceWalkie-talkie, bo tak także nazywane są krótkofalówki, obecnie bardzo często na różne sposoby stosowane są do zabawy. Niektórzy mieli do czynienia z tego rodzaju urządzeniami w młodości. Całkowicie prymitywny „model” radiotelefonu do zabawy dla dzieci stworzony był z dwóch kubków po jogurcie i długiego sznurka. Później pojawiły się też pierwsze walkie-talkie dla najmłodszych w postaci małych, wielobarwnych gadżetów o niewielkim zasięgu. W gronie dorosłych również nawet często urządzenia te wykorzystywane są do rozrywki. Mogą na przykład służyć jako kanał komunikacyjny łączących uczestników zabawy w terenie czy rozgrywki w paintball. Urządzenia tego rodzaju wytwarzane są na przykład przez firmę Hytera.

Więcej na

Firmy produkujące i sprzedaż
Obecnie jest sporo miejsc, w których można nabyć walkie-talkie, zarówno profesjonalną, jak i w celach rozrywkowych. Działają przykładowo specjalne sklepy, które oferują produkty tego typu, również na terenie kraju. Bez wątpienia także powszechnym sposobem nabywania sprzętu tego typu jest nabywanie go przez Internet. Sklepów internetowych z takim towarem jest bardzo dużo, nabyć tam można przyrządy specjalistycznych i szanowanych w świecie marek, takich jak na przykład walkie talkie sklep. Korzystanie z tego rodzaju sklepu jest bardzo komfortowe, chociażby ze względu na opcję dostarczenia urządzenia do domu. Oprócz tego współcześnie bardzo często i w różnych dziedzinach stawia się na możliwość nabywania bez wychodzenia z domu.