Czym tak w ogóle jest RFID, czy którymś tam z rzędu technicznym zbytkiem?

Odpowiedź brzmi – RFID ma chronić konsumenta, to jest każdego człowieka żyjącego na ziemi i korzystającego między innymi z różnego typu kart kredytowych. Karty rfid to karty, które zostały zaopatrzone w chip, który ma umożliwić nam płacenie za pomocą sygnału radiowego, chip ten posiadają też karty, których używamy w transporcie publicznym, czy nawet najnowsze legitymacje studenckie.

Tego typu kartykarty – (karty zbliżeniowe) mają wspomóc użytkownika, ale dają również pole do popisu złodziejom. Nowoczesna technologia daje możliwość sczytanie danych z chipa Rfid przez złodziei. Najprawdopodobniej nie chroni przed tym, żaden portfel, czy plecak, a konieczny jest zakup etui ochronnego. Oczywiście znajdą się osoby, które powiedzą, że na sto procent karty z takim chipem maja jakieś zabezpieczenia, ale dobrze wiemy jak to bywa, nie raz coś miało zabezpieczenie, a potem okazywało się, że niestety złodzieje i tak znaleźli metodę, żeby przedostać się przez zabezpieczenia. Dobrze, więc samemu również się chronić przed możliwymi niechcianymi sytuacjami.

Komputery

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com

Nie można zapominać o tym, że zdrowy rozsądek, mimo wielu informatycznych nowinek, stale jest na wagę złota. Ulepszenia w działalności związanej z obsługą konsumentów Dziś trudno wyobrazić sobie świat bez komputerów. Wiele firm wybiera różnego rodzaju systemy, które mają za zadanie poprawić przepływ informacji. Tak, więc elektroniczny system obsługi klienta jest zainstalowany w wielu miejscach. Są systemy, które świetnie sprawdzą się w budynkach sportowo-rekreacyjnych i takie, które pasują w wielkich korporacyjnych biurowcach.

Firmy ścigają się w stworzeniu najlepszych systemów obsługi klienta, bo tylko dzięki dobrym rozwiązaniom mogą zmieść konkurencję z zasięgu wzroku potencjalnych klientów.

Sprawdź bogate w treść praktyczne wskazówki (www.kbsound.pl/), posiadające przydatne dane na omawiany wątek – wejdź zatem tu i poznaj wiadomości, które Cię ciekawią.

Osoby, czyli menadżerowie w wielkich firmach, decydujące się na zainstalowanie elektronicznego systemu obsługi klienta myślą o tym, w jaki sposób wcześniej, ich firma była w stanie funkcjonować bez takiego systemu (porównaj na ). Dzisiejsze rozwiązania technologiczne pozwalają na stworzenie takich systemów komputerowych, których nie byliśmy w stanie wyobrazić sobie jeszcze jakieś parę lat temu. System obsługi klienta poprawia efektywność działania firmy i co niezmiernie ważne, klienci czują dużą różnicę i częściej wybierają miejsca, gdzie taki system istnieje.