Czy telefony na kartę są warte swojej ceny?

Oferty firm telefonicznych zmieniają się niezwykle często. Przez wzgląd na całkiem dużą konkurencję na rynku, klienci powinni korzystać z naprawdę ciekawych pakietów. Niemało osób jednak zastanawia się, czy lepiej mieć komórkę na abonament, czy też lepiej zainwestować w opcję na kartę.

Jeszcze parę lat temu proporcje pomiędzy telefonami na kartę a na abonament były o wiele większe. Współcześnie jednak wydaje się, że oba rozwiązania pod względem pieniędzy opłacają się tak samo. Bardzo ważna różnica tkwi jednak w tym, że w sytuacji abonamentu można otrzymać o wiele tańszy telefon, niekiedy nawet za symboliczną złotówkę, choć w sytuacji trochę bardziej zaawansowanych smartfonów koszty mogą niestety wzrastać. Współcześnie jednak telefony komórkowe na kartę mają praktycznie podobne funkcje jak te na abonament.wybranie telefonu na kartę jest zwykle łatwe. Trzeba w dowolnym sklepiku nabyć specjalny starter Play i go aktywować! Później konieczne są Play doładowania. (Więcej o doładowaniach czytaj tutaj: Play usługa doładowania) Oczywiście doladowanie Play dostosowane jest to naszych upodobań, ponieważ stawki w tym przypadku ustalamy dowolnie.

W większości sytuacji koszty za minutę połączenia są podobne. Należy jednak wykorzystywać różne pakiety, jakie gwarantują nam o wiele tańsze rozmowy telefoniczne bądź też sms-owanie. Jeśli w trakcie intensywnego korzystania z komórki, nagle skończy nam się limit na karcie, kolejne doladowania Play  na dowolną kwotę szybko naprawią tę sytuację.W przypadku telefonów na kartę sporo osób docenia również elastyczność ofert. W przypadku abonamentu po złożeniu podpisu bardzo mało można zmienić w przypadku taryfy jaką wybraliśmy. Wówczas jeżeli więc nawet jakaś atrakcyjniejsza oferta jest na rynku, my nie mamy okazji z niej skorzystać. W przypadku telefonów na kartę nic nie stoi na przeszkodzie.Mnóstwo ludzi w telefonach na kartę widzi również znacznie lepszą szansę monitorowania wydatków. W sytuacji abonamentu czasami tracimy kontrolę i niezwykle często dzwonimy bądź sms-ujemy, nie myśląc o żadnych limitach. Pod koniec miesiąca dostajemy rachunek i jesteśmy mocno zdziwieni. W przypadku telefonów na kartę tego rodzaju kłopoty nie istnieją. Kiedy kończy nam się limit na karcie, po prostu nie możemy zadzwonić!