Cyfrowa szkoła.

Drukarki serii ML-5510/6510

Autor: Samsung
Źródło: Samsung

Coraz częściej urządzenia wielofunkcyjne przydają się w placówkach oświatowych. Używanie coraz bardziej praktycznych urządzeń w skomplikowanej, na co dzień edukacji, ma za zadanie ułatwić pracę każdej ze stron. Dziś już kreda i gąbka to za mało. Już od najmłodszych klas szkoły są wyposażane w cuda techniki, o których nie śniło się naszym rodzicom. Również dzieci nie używają już tylko kartek i długopisów, ale od wczesnych lat muszą umieć posługiwać się komputerem. Uczniowie za pracę domową otrzymują wykonanie prezentacji na komputerze. Okres tworzenia wypracowań na papierze odszedł do lamusa. Kiedyś biała kreda, pisak, obecnie przedmioty dodatkowe w postaci rzutnika. A wszystko to dlatego, aby proces nauczania pozwolił na nowe spojrzenie na to, co wokół.

Powszechnie spotykane są tablice multimedialne dla szkół. Tablica taka to połączenie komputera, projektora i tablicy. Tablica pełni rolę monitora, która współgra z przeznaczonym do tego piórem. Jest to bardzo wygodne, ponieważ pozwala łatwo wywoływać konkretny moduł. Układ ten jest na tyle ciekawie pomyślany, że umożliwia robienie notatek i dodawanie ich. Dzięki temu z przebiegu lekcji można skorzystać w dowolnej chwili, a jednocześnie stają się tworzywem szkoleniowym dla innych klas. Taka tablica jest bardzo praktyczna od strony technicznej: nie trzeba się troszczyć o wzięcie ze sobą pomocy naukowych na dany temat. Do niewątpliwych pozytywnych cech używania tablicy interaktywnej należy to, że przyciąga zainteresowanie przedmiotami.

Bardzo przydatny przy takich tablicach jest Internet. Nie ma nic bardziej interesującego niż śledzenie na żywo rozpoczynających się eksperymentów. Nie ma nic prostszego niż odszukanie potrzebnego nam urządzenia w naszym mieście. Należy wpisać w wyszukiwarkę hasło np. urządzenia wielofunkcyjne Wrocław, aby ukazała się długa lista o poszukiwanej tematyce. Wybór sprzedawanych urządzeń jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. Korzystanie z takiego komputera, z całą pewnością uatrakcyjni lekcje.