Cyberwojny

Obecnie pecety są w zasadzie wszędzie. Od dziesięcioleci ludzkość walczy z niebezpiecznymi wirusami komputerowymi, które mogą zniszczyć sprzęt. Teraz mikroby zmieniły się i stały się straszliwym narzędziem w rękach państw i stronnictw terrorystycznych. Każdego dnia na całym świecie mają miejsce kradzieże cennych danych oraz próby uzyskania dostępu kluczowych komputerów.

– Bezpiecznie w sieci4e326e2486b15.jpg|R|W=200|ALT=bezpieczeństwo w sieci|TITLE=bezpieczeństwo w sieci]

Wirusy cyfrowe grożą nawet komórką. Dlatego każde przedsiębiorstwo, które gromadzi cenne dane, ma przejść audyt jakości informatycznego bezpieczeństwa.

Audyt bezpieczeństwa informatycznego jest kontrolą całości pracy systemu sieciowego w działalności. Realizowany przez grupę najwyższej klasy znawców od spraw informatyki. Zdarza się, że nawet kompetentny administrator, jakiego opłacasz, może popełnić pomyłkę, która może mieć katastrofalne konsekwencje.

Internet

Czasami człowiek nie dostrzega pewnych zagrożeń, więc warto zamówić kontrolerów, którzy spojrzą na całość świeżym okiem. Wynajmując audytorów, dostajesz gwarancję, że są to fachowcy, którzy mają opanowane takie zagadnienia, jak analiza wymagań czy aktualne zagrożenia informatyczne.

Nie tak dawno w mediach głośno było o wirusie, który na na dobre spowolnił irański program zmontowania bomby atomowej. Te właśnie wydarzenie wskazuje na to, jak dużo kluczowych dla ogólnego bezpieczeństwa placówek jest zagrożonych agresją wrogich państw i organizacji.

Analitycy mówią, że jeśli wybuchnie następna światowa wojna, będzie polegać ona głównie na starciach wirusowych. Żołnierzy zastąpią grupki informatyków, którzy będą mogli niszczyć państwa i banki przez infekcje internetowe. To nie jest wizja dalekiej przeszłości, takie wydarzenie już miało miejsce.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, wejdź też na tego typu serwis, ponieważ odnajdziesz w nim podobny świeży wpis – on również jest warty polecenia.

Kilka lat temu grupa rosyjskich hakerów sparaliżowała estoński system teleinformatyczny. Tak będzie wyglądać przyszłość ludzkości.