Centrum danych w inteligentnych budynkach

W czasach obecnych trudności z finansami trudno podjąć decyzję, jak najpewniej zainwestować w przyszłość. Czy należy jeszcze stawiać normalne domy, a może o wiele lepsze rozwiązanie to postawienie na nowe technologie? Każdej osobie zależy, aby mieszkanie prezentowało sobą klasę i autentyczny styl, który teraz silnie wiąże się z modą na inteligentne domy. To jednak coś o wiele więcej niż tylko tymczasowa moda.

Nowoczesne budynki

Autor: O Palsson
Źródło: http://www.flickr.com

Inteligentne domy (zobacz obciążalność długotrwała przewodów) są budowane, ponieważ pozwalają na oszczędzanie dużej ilości prądu bez większego wysiłku posiadaczy, a ponadto reagują na zagrożenia w postaci na przykład złodziei czy pożaru. Świetna personalizacja budynku, czy samoczynne oświetlanie pomieszczeń podczas obecności domowników to nowatorskie technologie budowlane charakterystyczne dla budynków inteligentnych, a co za tym idzie, i ekologicznych.

Dużo kwestii drobiazgowych w planie budowy takiego domu zależy tu od indywidualnych pragnień,a także od potrzeb klienta i realnych zdolności odpowiedniego projektanta. Wiele osób zainteresowanych rozważa dużą ilość kwestii związanych z tego typu inwestycjami. Zatem dobrze jest zasięgnąć trochę elementarnych informacji na temat zasady działania inteligentnych budynków, przykładowo czym są instalacje teletechniczne.

Zasada działania inteligentnych domów opiera się przede wszystkim na posiadaniu odpowiedniego, zintegrowanego centrum danych oraz czujników. To wszystko w połączeniu z instalacją teletechniczną, czyli między innymi telefoniczną, dozorową, wideofoniczną i RTV sprawia, że możliwe są takie wygody, jak sterowanie oświetleniem, system przeciwpożarowy (poznaj co sprzedaje Mercor S.A.) czy nawet pogodowy (na przykład zamykanie okien podczas burzy).

Biurowce

Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com

Aby centrum danych inteligentnych budynków działało należycie, konieczne jest także idealne okablowanie strukturalne, aby wszystkie inne urządzenia mogły być odpowiednio z nim połączone. Przy domach technologii BMS jest to absolutnie niezbędne dla ich właściwego działania – nawet najlepsze centrum danych pozostawione bez połączenia z mediami na nic się nie przyda. Zwykle korzysta się z do ich zbudowania światłowodów, skrętki 4-parowej, a także kabla koncentrycznego.

Warto pamiętać, że budynek może mieć miano mieszkania inteligentnego, jeśli poza odpowiednim projektem, zadba się również o wybranie dobrego okablowania strukturalnego. Świetna i wieloletnio prosperująca firma posiada niezwykle duży wybór wysokiej klasy produktów potrzebnych do postawienia domów BMS, które są w zgodzie z dyrektywami Unii Europejskiej. Aby trafnie dokonać wyboru najlepszej firmy trudniącej się w budowaniu takich budynków, najlepiej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem i kierować się osądami tylko wytrawnych i doświadczonych inżynierów.

W ten sposób da się otrzymać istotne informacje na temat przykładowo czym powinno się charakteryzować perfekcyjne okablowanie strukturalne.