Lekarz urolog

Przyjęło się twierdzić, że urolog jest specjalistą od chorób męskich. Być może dlatego tak jest, że rzeczywiście znacznie częściej pacjentami urologicznych poradni są mężczyźni. Lecz sama urologia to dziedzina medycyny zajmująca się funkcjonowaniem, budową i problemami narządów moczowo-płciowych. Diagnozuje i będzie leczył na przykład takie schorzenia jak występowanie stanów zapalnych, popuszczanie moczu, zakażenia, impotencja, stany nowotworowe czy zaburzenia funkcji organów moczowo-płciowych, to znaczy pęcherza, prostaty czy nerek.

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com
Ponieważ urolog jest lekarzem specjalistą, przed wizytą wymagane będzie otrzymanie odpowiedniego skierowania od swojego lekarza pierwszego kontaktu. Gdy mamy to już w rękach, powinno się w internecie poszukać poradni znajdującej się najbliżej, lub, jeżeli planujemy wizytę prywatną, gabinetu, gdzie cena będzie dla nas akceptowalna. W internecie znaleźć można także opinie na temat wybranych specjalistów albo całych gabinetów. To bardzo przydatna wiedza, lecz nie należy jej ufać, bowiem powszechnie wiadomo, że komentarze są bardzo subiektywnymi ocenami tego co myślą pacjenci. Ciekawa oferta dla pań: więcej info.

tabletki

Autor: kev-shine
Źródło: http://www.flickr.com

Zdarza się również, że będą one efektem konkurencyjnych działań, a nie prawdziwymi ocenami napisanymi przez leczone osoby. Tak więc, po wprowadzeniu w oknie wyszukiwarki hasła na przykład pediatra, otrzymamy listę poradni i prywatnych gabinetów z nazwiskami lekarzy z tą specjalizacją. Starczy wybrać jakiś adres i zarezerwować termin wizyty. W przypadku poradni które korzystają z kontraktów z NFZ czas oczekiwania będzie zapewne dłuższy niż, gdy zaplanujemy pełnopłatną wizytę. Trzeba też wykonać badania: całość tu.

W jednym i drugim przypadku, aby wizyta nie była zmarnowana, trzeba się do niej dobrze przygotować. Dobrze na kartce spisać leki, które się bierze, choroby przebyte w ostatnim czasie oraz wykonane zabiegi medyczne. Należy również przypomnieć sobie wszystkie objawy chorobowe, występujące do tej pory, żeby móc udzielić doktorowi bardzo szczegółowe informacje. Pomoże to sprawnie i skutecznie odgadnąć możliwe schorzenie i tym samym niezwłocznie podjąć odpowiednie leczenie.