I w kolejną podróż. Czyli o ludziach, którzy stale jeżdżą po świecie

Są osoby stale aktywne, błyskawicznie przemieszczające się z miejsca na miejsca, bez momentu wytchnienia i zastanowienia. te osoby nie robią bo tak po prostu chcą, no może troszkę tak, w większości jednak przypadków są przymuszani do tego postępowania przez okoliczności. To osoby, które pracują w wielu miejscach, przemieszczają się z jednego kraju do drugiego, z jednego kontynentu na drugi. Nie jest ważne, czy w nocy czy w dzień, lotniska, hotele zawsze stają przed nimi otworem.

Zwiedzanie miasta

Autor: Isa Ruiz
Źródło: http://www.flickr.com

Ich drugi dom to istotnie te ]samoloty i hostele. Czują się w nich jak w domu u starych znajomych. Nie odczuwają skrępowania, zajmują miejsce, jak w swoim aucie, znają pilotów i obsługę wielu hoteli (tak się właściwie zdarza, iż wracają do tych samych hosteli, być może to chęć bliskości?). Przywykli do takiego życia: preferują małe hotelowe mydełka, suszarki hotelowe, ręczniki, specyficzny zapach, którego nigdy nie czują we własnym mieszkaniu. Starają się nie narzekać, gdyż kto zobaczy przez życie tyle, co oni. Jedni siedzą zawsze w jednym miejscu, inni podróżują po świecie. Oni są w tej drugiej grupie i stale podkreślają, iż są dzięki temu uprzywilejowani.

Czasem jedynie trochę doskwiera, gdy rodzina jakaś nieznana, dom jakiś nieprzyjemny i pusty, choć w hotelu przeważnie bywa jakoś przyjemnie. A powrót do domu, kłopoty…Dorastający syn się nie słucha pytając się, gdzie ojciec podziewał wcześniej, tak samo córka. Gdy w końcu udaje się złapać nic porozumienia dalej trzeba jechać, ażeby przywitać się z „rodziną” z hotelu.

Zainteresował Cię nasz tekst? Przejdź więc do następnego artykułu i czytaj hotele ze spa nad morzem dużo o interesujących Cię sprawach.

Znów w drogę, pozdrawiają nas piloci, z którymi często podróżujemy, oni też zupełnie prowadzą tego typu życie, lecz znajdują się po innej stronie barykady – prowadzą tych wszystkich biznesmenów, ludzi pracujących ciągle poza domem, w kolejną podróż, jak przywódcy stada.

Najkorzystniej mają Ci bez rodzin, gdyż nikt na nich nie czeka. Często tego typu osoby nie planują żadnych poważnych związków, a jak już są z kimś w związku, to wybierają człowieka, który ma podobny tryb życia. Nie chcą się angażować, bo komu to potrzebne? Po co wylewać uczucia, jak zaraz wsiąkną w ziemię codzienności i nie będzie po nich śladu. Na emeryturze, myślą, będziemy w stanie poskładać te wszystkie rozmowy i zamierzenia, jakoś je się ułoży, stworzy dom, stałe miejsce na ziemi, stały punkt odniesienia. Na razie nie, gdyż następny samolot zaraz ma odlot.

Może Cię też zainteresować: